Erdal Can Alkoçlar

Erdal Can Alkoçlar

Erdal Can Alkoçlar Kimdir?
Erdal Can Alkoçlar, 7 Orak ayı 1986 senesinde doğmuş çocukluğundan itibaren kendisini geliştirmeye kocaış, cihan üzerinde belirli alanlarda ülkemizi özümleme etmesiyle öne çısoy bir Bilim Kocaı ve Mucittir. Ülkemizde bireysel olarak münhasıran başına öne çısoy en muhteşem miktarda ilaç ciğererik patentinin kazı sahibidir. Bu zamana denli yapmış oldukları buluşlar ve ilaç sektöründe çoğu muhteşem adımlarıyla öne çısoy Alkoçlar, aynı zamanda bir yatırımcıdır da. Namına özgü fikirleri ve çhileışmak istediği sahaı abartmak isteyen Alkoçlar, ortağı Metehan Yeşil ile alay malay kurmuş oldukları Ar-Ge isimli programın genel başbuğıdır. Ar-Ge, Uygulayım bilimi Geliştirme Bölgeleri Kanunu’na için insanın bilgi nişanarcığının nezdinde farklı etkenleri birleştirerek açık artırma çhileışmaları sürdüren ve gelişen teknolojiyi kullanarak sistemli bir sentetik zekâ üretme sistemine verilen isimdir.
Ancak Ar-Ge projesiyle sınırlanmak istemeyen mebdearı anlamında ülkesini sürekli özümleme eden Alkoçlar, bu zamana denli yaptığı buluş belgesi mebdevuruları ile de meşhurdur. 143 sayı mebdevurulmuş ve 280’den lüks beklemekte olan patentlerin hepsinin mucididir. Bu tarz şeylerin nezdinde ise yaptığı projelerin 44 tanesi PCT doğrusu acil gelişen olaylarda hızlı sonuç hileınmasını sağlayan testler geliştirmiştir. 2015 senesinde Avrupa İş Kulübü ve Avrupa Diplomatlar Birliği’nin belirlediği Avrupa Yılın Genç Bilim Ödülü’ne aday olarak gösterilmiştir ve çoğu ilim insanının desteğini alarak bu ödülü kazanmıştır. 2020 senesinde ise yaptığı ilaç patentleriyle alay malay yine bu ödüle layık görülmüş ve kazanmıştır.
Meydanında çıktı gerçek bir mütehassıs olmasıyla alay malay kimsenin fark edemediği şeyleri yaparak yeniliklere imza atmaya devam etmiştir. Uluslararası alanda muhteşem bir öneme iye olan Alkoçlar, Cihan çapında belde edinmiş ilaç firmalarında piyasaya ilk posta sürülen flavonol glikozit esaslı yürütmek üzere antiviral dahişenin mucididir. Bunun icazetını ise T.C Besin, Ziraat ve Hayvancılık Bakanlığı vermiştir. Bu dahişke tam olarak 21 parça de formülasyona sahiptir. Ülkemiz sınırları içinde ise ahali beyninde en çok buluş belgesi mebdevurusunu yaparak Türk Berat Enstitüsü kararıyla 2015 senesinin ‘’Türkiye Yılın Bilim Kocaı Ödülü’’ kendisine mevdutir.
Yaptığı çhileışmalarla insanlık tarihine faydasını hiç noksan etmeyen Alkoçlar, Ar-Ge ekibinin donanımlı dokuması sebebiyle esaslı emeklere her yıl imza atmayı nailtır. Yeri geldiği zamanda kötü hatimelar elde etse dahi katiyen çhileışmalarından vazgeçmemiş sürekli olarak kendisini Bilim dünyasına göstermeyi nailtır. Özellikle amansız hastalık terapilerine müteveccih yaptığı nörojenez miyojenez alay malay yürütmek üzere otama yuğrunda geliştirdiği dahişkeleri keşfederek insanlık tarihine muhteşem bir katkıı dokunmuş ve patentini almıştır. Cihan üzerinde sağlam bilinmese de temelı değerli molekülleri elinde bulundurmaktadır.
Örnek atfetmek gerekirse PCT onaylı sildenafili içinde bulunduran pde5 inhibitöründen henüz zahmetlilü olan bir glikozit türevini kendisi bulmuşdolaşma. Bu icadının değeri ise ortalama olarak 3 Milyon Dolardır. Ancak malum şeylerin üzerinde çhileışmayan Alkoçlar, virüslerin üzerinde de çhileışmalar ilerletiyor. Buna örnek olarak Ebola Virüsü üzerinde yaptığı çhileışmalarla Sierra Leone isimli devlete yardımcı olmuşdolaşma. ‘’Novir’’ isimli yaptığı antiviral formülasyonu ülke içinde kâin birkaç yurttaşa deneterek üzerlerinde denemek isteyen mucidimiz yaptığı bu aha de başarılı olmuşdolaşma. Hiçbir kötü (üst el) özelliği sıfır bu formülasyon öncelikle Sierra Leone’de henüz sonra ise 25’e yaklaşan ülkede ruhsatnameı alınmıştır. Parçalanmamış çhileışmalarına tam odak çhileışan Ar-Ge yetkilileri bu prosesten de başarılı olarak çıkmıştır.
Erdal Can Alkoçlar salt Ar-Ge projesiyle ülkemizde henüz çok ön plana çıksa da Cihan üzerinde de birbunca şirketin şeriklik ve müessis kadrosunda belde almaktadır. Bunları sıralayacak olursak;
Kaiser Pharma isimli ilaç şirketinin Müşterek Sahibi ve Teknolojiden sorumlu başbuğıdır.
Amsterdam’da kurulmuş olan Farmöstik Uygulayım bilimi Transferleri ile alakalı ve plasman mutavassıtyla kullanılan bir ilaç şirketi vardır. Bu şirketin adı Spektral Holding BV’dir ve şirketin Teknolojiden sorumlu başbuğıdır.
Yıldız Kıbrıs Kâr Odası Ar-Ge Baş Danışmanı ve Resi bey Yordamsıdır.
Belçika’da kâin HC Pharma isimli bir Eczanenin Patronaj Kurulundadır.
Yaptığı yüzlerce buluş belgesi ve geliştirdiği onlarca dahişkenin nezdinde insanoğluna yarayacak emekler üretmeyi boşlama etmeyen Alkoçlar, açıcı kas düzenleyicilerinin bellik lisansına da sahiptir. Buna müteveccih geliştirdiği 19 PGE-1 mRNA isimli formülasyonu vardır. Özellikle jurnal hayatta üstıkların geçmesi ciğerin belirli bir çağı beklesek dahi bazenları kalıcı olabiliyorlar. Hem derinin hariçsından hem de ciğererisinden zorlamasız bir şekilde otama edebilmek ciğerin bu kullanılıyor. Hassaten eşeysel emeklev bozukluğunu da otama buyurmak ciğerin kullanılmaktadır. Ancak bununla kalmamış acıe karşı dirençli ve zahmetlilü radyo dalgası yayıcı vb. özelliklere iye olan bir silikon kaplamanın da mucididir.
Antiviral steroidal laktonun, protoalkaloidin, furostanol saponininin, psödalkaloidin ve furostanol glikozitin isimli buluş belgesi mebdevurularının 2000 adetine yaklaşanın kazı sahibidir. Cihan üzerinde onun yaptığı emekleri kendisine çekerek bozmak isteyenler elbet oldu. Bu yüzden onun başarısını çekemeyen insanlar haklarını kendilerine çekmeye çhileışsalar da Alkoçlar her çağ kendisini savunarak hakkını aradı. Şu anda ise temelı mevzularda hala kanuni haklarını aramaktadır.
Özellikle Covid-19 salgını sayesinde uzun mevkut kapanmalara ve içtimai hayattan ırak zaruri sülale istirahatlarine sunulan kalan cihan toplumlarında birbunca alanda inovasyon ve Ar-Ge faaliyetleri görülmemiş bir hız kazanmış durumda.

Mevzuyla müteallik görüşünü bildirme eden Spektral Holding Patronaj Yerleşmiş Eşbaşbuğı Erdal Can Alkoçlar bu fasıl ve şartların görülmemiş bir fırsatlar topluluğu sunduğunu vurguladı.

“Evlerde geçirilen zamanın salgın şartlarından dolayı ıztırari olarak artması özellikle kişisel enformatik ve teknolojik alet inovasyonunda görülmemiş bir patlamayı tetikledi. Elan önce gerek ilaç, gerek mühendislik ve enformatik alanlarında yatırımların çoğu gelişmekte olan ülkenin kalkınma programlarında öncelik bulamazken, çıktı müteallik sektörler kendilerine özel programlarla desteklenmekte. Bu hususta ülkemiz yerine dokumalabilecek en tamam katkı, inovasyonu genel anlamda bir ulusal bagımsızlık davası olarak gormek ve genç beyinlerimizi sonuna denli desteklemektir” diyen Alkoçlar, özellikle hükümetimiz sebebiyle son yıllarda Ar-Ge faaliyetlerine sağlamlanan kapsamlı desteğin artarak devam edecegine inandığını belirtti.
Erdal Can Alkoçlar ülkemizde ve Cihan çapında yaptığı patentler ve ilaç sektörünün önde gelen adı olarak öne çıkmaktadır. Bilim Kocaı ve Mucit sıfatlarıyla bilinse de yatırımcı kişiliği ile de öne çıkıyor. Özellikle farklı yabancı ilaç şirketlerine muhteşem miktarlarda yatırımları vardır. Örneğin Spektral Holding, HC Pharma, Kaiser Pharma, Yıldız Kıbrıs Kâr Odası Ar-Ge ve buna model çoğu şirkete ortaktır. Ülkemiz yerine da muhteşem gelişmeler sağlayan Alkoçlar, Mas İlaç Plasman Ar-Ge Şirketinin müessis ortağıdır ve aynı zamanda başbuğıdır. Ülkemizde belde saha öbür ilim adamlarından henüz çok öne çıkmasının sebebi ise çok muhteşem bir miktarda farmasötik dahişen patentinin kazı sahibi olması ve mebdevurusunu ilk yapan can olmasıdır. 2010 senesinden bu yana denli yaptığı methalimler ve bulmuş olduğu molekülleri genel olarak insanlığın baz yalnızçları üzerine keşfetmiştir.
Özellikle amansız hastalık sahaında çhileışmalarını sürekli enlileterek sürekli faydası dokunmaktadır. Türkiye’de birbunca el Türkiye Yılın Bilim Kocaı ödülüne layık görülmüştür. Ancak ülkemizde değil vatan dışında doğrusu kürevi anlamda da birbunca ödülleri alarak bulmuş olduğu farklı önlemların önlığını almıştır. Midiğı olan Metehan Yeşil ile alay malay esaslı emeklere imza atmaya devam eden Alkoçlar, çhileışmalarını kendi şirketi üzerinde yapmaya devam ediyor. Ülkemiz ciğerin yararlı olmasını düşündüğü önlemlarla alakalı anlaşmaları yaparak farklı emeke yarayacak önlemları ülkemize sunuyor. Örneğin Bulgaristan, Kazakistan, Yunanistan, Bosna-Hersek, Azerbaycan, İtalya, Türkmenistan ve Macaristan kabilinden bizlere yakınlığı olan devletlerle anlaşmalar yapmaktadır.

Son dönemde Bitcoin öncülüğünde gündeme gelen blockchain (blok zincir) teknolojisi ve tokenizasyon kabilinden kavramlar birbunca farklı iş koluna entegre olmaya devam ederken model faaliyetler ülkemizde de gündeme gelmeye mebdeladı.

Ülkemizde faaliyet gösteren ve bu alanda çhileışmaları kâin Spektral Plasman Bankası Eş Resi beyı Erdal Can Alkoçlar tokenizasyonun ülkemizin ekonomisine benzeri görülmemiş bir ulanmış fehamet yaratacağını kaydetti. Türkiye’de madencilik sahaındaki ilk tokenizasyon projesini hayata geçireceklerini açıklanan Alkoçlar: “Türkiye’nin tokenizasyon projelerinin ilk örneğini çok yaklaşan zamanda ülkenin doğusunda belde saha bir değerli sahası ile alay malay mebdelatacağız.” şeklinde paylaşımda bulundu.

Kripto varlıklardaki yükselmek değemekikliklerinin etkilerinden kaçınmanın ve kripto varlıklarının uygulanabilir bir plasman aracı olarak kalmasını sağlamlamanın yolunun çakılı fehamet yahut miktara iye “Stablecoin”lerden geçtiğini belirten Spektral Plasman Bankası Resi bey Vekili Metehan Yeşil ise bunun özellikle ülkemizin IV. Kol’a bağımlı uyuşturucu ruhsatları ile sağlamlanabileceğine dikkat çekti. Yeşil bu alandaki düşüncelerini şu cümlelerle akardı: “IV. Kol uyuşturucu ruhsatlarının, potansiyeli ve yatırımcıyı en geniş kapsamda koruyacak kanuni ast dokuması ile Stablecoin projeleri çerçevesinde ülke ekonomisine katkı sağlamlayacağı aşikardır.”

Projeleri ile müteallik de bilgi veren Yeşil şu açıklamalarda bulundu: “Yeni sehim modülü(staking) projemize sürekliî güvence olarak emektiraklerimizden Rum Kalsit AŞ’nin kalsit işletme ruhsatnameını da vereceğiz. İzmir 6. Kâr Mahkemesi’nin 2021/66 sayılı Yönerge’si ile değerlenen 292 milyon ekü mesabesinde bir teknik güvence ve eş zamanlı olarak İstanbul Üniversitesi aracılığıyla 74332 Rapor No.sutaş ve 18.06.2020 eser zamanı ile planlı Rezerv Tespiti Raporu, IT ekibimize olan inancımızı yansıtmaktadır.
TBY Holding, Kayseri’de pomza ve perlit sahası yürütmek üzere dü sınai hammadde uyuşturucu sahasını almış olduğunı duyurdu.

Şirketten yapılan ovalı açıklamada gözlerine belde verilen TBY Holding Üst Yöneticisi (CEO) Sıhhatli Darlan, perlitin özellikle ısı yalıtımı olarak kullanıldığı alanlarda sahiplerine ve ekonomiye muhteşem ulanmış fehamet sağlama potansiyeline iye olduğunu belirtti.

Perlitin inşaat piyasasında ısı ve neva yalıtımı gerekli olan alanlarda kullanılacak olan malzeme olduğunu dile getiren Darlan, perlite son senelerde talebin arttığını vurguladı.

Darlan, ‘Alımını gerçekleştirdiğimiz pomza uyuşturucu sahasının ise katıksız malzeme dokumasındaki manasızluklar sebebiyle mualla derecede ısı ve neva yalıtımı özelliklerine iye. Bu özelliği sebebiyle kışın dondurucu soğuklardan, yaz mevsiminde ise kavurucu sıcaklardan mualla oranlarda yalıtım sağlamlıyor.’ değerlendirmesinde bulundu..

TBY Holding İnovasyon Yönetmenü Erdal Can Alkoçlar ise şirketi halka sunma planları olduğunu söylemiş oldu. Alkoçlar, ‘İlgili uyuşturucu sahalarının orta vadede CRIRSCO kriterlerine müsait rezerv tespit raporları düzenlenerek halka sunmaı holding planlarımız arasındadır.’ yorumunu yaptı.

Açıklamada belde saha detaylara için ayrıca, TBY Holding geçen kamer İnovasyon Yönetmenü Alkoçlar gözetiminde Alman Dirlik Bakanlığı’nda GBTÜ muadili nebati ilaç olarak ruhsatlanmak üzere 32 patentli formülasyonun dosya hazırlıklarını tamamladığını duyurmuştu. TBY Holding, geçen günlerde 4.8 MW’lık bir biokütle enerji tesisinin yüzde 75 hissesini bünyesine katmıştı.

Erdal Can Alkoçlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir