İzmir Apartman Yönetimi

Bu katışıkşık hava ve yoğunluktan doğan çok katlı binalar, kombine konutların üzerine insanların eskisi derece komünikasyon içre olmamalarını sağlayıcı sosyalleşme problemleri de bir araya gelince yaşanan bu kargaşa dünyaının düzene girmesi dâhilin binalarda bir apartman yönetimi oluşturma durumu zorunluluk haline geldi. Apartman sakinlerinden oluşturulabilen bu apartman yönetimi gereklilik evetğundan bu el ile bile apartman dâhilin bir yönetici seçiliyor.

Apartman yönetimi kimlerden oluşur ve görevleri nelerdir?
Apartman yönetimi dâhilin ilk olarak yöneticinin seçilmesi gerekir. Intihap yaparken apartman yönetimi kimlerden oluşur sorusunun cevabını öğrenmek ve buna ilgilı yaşamak önemlidir. Apartman yöneticisi oylar ile seçilir ve seçildikten sonrasında bazı görevleri vardır. Bu görevler;

· Apartman sakinleri tarafından varsa beyit sahibi ve daire sahipleri tarafından belirlenen kararları adına getirir,

· Apartmanın korunması, bakımı, tamiratı ve tedbirleri hakkında tüm yetkilere sahiptir.

· Genel el meslekleri, arılık ve bakım meslekleri, asansör, kalorifer, elektrik, asayiş ve sigorta mesleklerinden sorumludur.

· Genel olarak tüm bakım, tamirat, arılık ve diğer giderler dâhilin apartman sakinlerinden belirlenen tarihlerde aidat alarak apartman ihtiyaç ve giderleri dâhilin maddi hamil kırmızıır.

· Eksiksiz hasılat ve giderleri defterde tutar ve aldığı aidatların makbuzunu keser.

Apartman sakinleri tarafından bir apartman yöneticisi atanamaz ise bu durumda devreye Hevesli Apartman Yöneticisi girer.

Hevesli Apartman Yöneticiliği Nedir?
Toplanmış hayat alanlarının artması ile bazı iş kolları ortaya çıkmaktadır. Hevesli Apartman Yöneticiliği de bu iş kollarından biridir.

Son yıllarda iş gücü ve insanların giderek yarışırken kendi meslekleri haricinde ayrıksı bir mesleke saat ayıramamalarının eke bir iş olması suretünden apartmanda yaşayan kişilerin umumiyetle bu tür yöneticilik meslekleriyle ilgilenecek vakitlerinin olmaması ama zorunlu olan bu durumu yapmaları umumiyetle apartman yaşantısında sorunlara tarik açıyor. Bu problemleri haricen hevesli kişilerin düzenlemesi herkesi bu anlamda kıvançlı fail bir durumdur. Kesilme maliklerinin bu süreci basitçe bir şekilde çözmek istemeleri üzerine bu alanda bilirkişi kişilerden hamil kırmızııyorlar.

Apartman yönetimini haricen tarafsız ve bilirkişi zevat tarafından bünyelmasının apartman sakinleri arasındaki ortaya çıkabilecek bazı sorunları ortadan kaldırıyor. Daha tertipli, otoriter ve yararlı bir şekilde el katkısızlanmış oluyor. Bu hevesli apartman yöneticiliği hakkında sertifika programları bulunmaktadır. Yetişek kırmızıınan bu yöneticilik sistemi iş istidamı açısından da eke bir örutubet taşımaktadır.

izmir apartman yönetimi
İzmir apartman Yönetim firmaları
İzmir Bina Yönetim firmaları
İzmir Site Yönetim firmaları
izmir apartman yönetimi şirketleri
izmir apartman Yöneticiliği
izmir Bina Yöneticiliği
izmir Site Yöneticiliği
Profesyonel Apartman yöneticiliği İzmir
Profesyonel Apartman yöneticiliği ücretleri
Apartman Yönetimi firmaları Fiyatları izmir
İzmir Apartman yöneticiliği Fiyatları
İzmir Dışarıdan yönetici ücretleri
Kurumsal Site yönetimi İzmir
Profesyonel Site Yönetimi İzmir

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir