Takipcisatinalz.com: İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?

Ancak hesabınıza baki giriş karşılayıcı ve kovuşturulma fail biriyseniz, örneğin 2 devir önce baktığınızda hermadde normalse, bu durumda hesabınızın Instagram tarafından silinme ihtimali de ortadan kalkıyor. Bu durumda hesabınızın elden çkızılındığını belirleme etmiş olursunuz. şayet hesabınız Instagram tarafından silinmiş olsaydı farklı bir uyarı almış olurdunuz.
Instagram hesabım çkızılındı demeden önce son bir denetleme de arkadaş, kardeş ya da hesabı kovuşturulma fail yakınlarımızdan denetleme sağlamlamaktır. Samimi evetğunuz kişilere kovuşturulma ettiği kişsonra gözden geçirmesini, sapık bir kullanıcı adı olup olmadığı sorulabilir. Hesabı hackleyen eşhas çoğu kez kullanıcı adınızı değfiiltirmektedir, saldırganların sizin hesabınız dâhilin belirlediği yeni kullanıcı adını bulmaya çkızılışın.
Instagram Hesabı Ne Hacklenir? Önemli Uyarılar
Instagram hesabınız çkızılındı ise bunun temellıca sebepleri şunlardır:

E-eğri adresinize mevrut ve Instagram tarafından geldiğini düşündüğünüz uydurmaca e-postalar. Bu e-postalar enformatik dilinde “pishing” olarak adlandırılan ve güya Instagram’dan gelmiş izlenimi uyandıran uydurmaca maillerdir. Titiz bakıldığında web bulunak kısmının instagram.com ya da feysbuk.com olmadığı anlaşılabilir. şayet bu e-postalardan birinde zemin saha linklere tıklarsanız, saldırganların istediği bilgileri verirseniz şifreniz çkızılınabilir.
Izlemeçi arttırmak dâhilin kullanılan web siteleri ya da hareketli icraat. Bu web siteleri ve icraat çoğu kez Instagram bağlanaksı istediği dâhilin şifrenizi kızılırlar. Hesabınızda çift faktörlü doğrulama yoksa kullanıcı adı ve şifrenizi girerek hesabınızı ele geçirirler.
Toplumsal mühendislik. Bu yöntemde bir zat şifrenizi çkoparmak dâhilin size çeşitli oyunlar kurabilir. Örneğin; hesabı çkızılınan bir müşterimize mütecaviz “DM” ile ulaşıp, kovuşturulmaçi saykaloriı arttıracağını söylemişti. Bunun dâhilin de şifresini almıştı. Toplumsal mühendislik, bir kişiyi farklı metotlarla ikna ika yöntemidir. Saldırganlar kişsonra “hesabın tehlikede” “kovuşturulmaçini arttıralım” kadar sözlerle kandırarak hesaplarını çalabilir.
Çkızılınan Instagram Hesabı Ne Sonuç Karşıır?
Instagram hesabı çkızılınan ya da hacklenen eşhas dâhilin ne efsus ki çok fazla usul bulunmuyor. Instagram tarafından bu mevzuda çok fazla destek sunulmama nedenlerinden bir tanesi, “hesabım çkızılındı” diyerek esasen farklı kişilerin hesabını çalmaya çkızılışan kişilerin olması.

1.Sistem: Instagram giriş penceresinde “şifreni mi unuttun” seçeneğine tıkladıktan sonra “e-posta” “telefon numarası” seçenekleriyle şifre sıfırlama bağlanaksı almaya çkızılışın. şayet şifre sıfırlama bağlanaksı gelirse derhal şifreyi değfiiltirin ve takkadak arkası sıra “kayıtlı e-posta” “kayıtlı çökertme telefonu” kontrollerini sağlamlayıp hesabı güvene cebin.

Bu yöntemlerle hesabı kurtaranlar tecrübe ve teşekkürlerini lütfen yorumlara yazsın.

2.Sistem: Instagram hesabınız çkızılındığında e-posta adresiniz çok önemli rol oynar. Instagram anlayış şifreniz değfiiltiğinde veya kullanıcı adınız değfiiltiğinde e-posta hesabınıza tadil bildirimi kızılırsınız. Instagram hesabını çsaha saldırganlar çoğunlukla kullanıcı adı ve e-postayı zaten değfiiltirirler. Instagram tarafından geldiğine sakıncasız evetğunuz maillerde “kullanıcı adı değfiiltirildi” mailine girerek “Kullanıcı adını değfiiltiren sen değilsen, hesabını güvene kızıl” ya da ara sıra “değfiilikliği anlayışsız kızıl” yazan linke tıklayın. Tıkladıktan sonra karşınıza şöyle bir ekran çıkarsa şanslkaloriız lakin çoğu kez saldırganlar e-posta adresini değfiiltirdiği dâhilin sizde bu ekran çıkmaz ve sütun olarak “emniyet kodu kızıl” seçeneği çıkar:

instagram takipçi satın al

İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir