Ümit Kalko

Ümit KALKO, 1983 senesinde Ankara’da doğmuştur. Lisans eğitimini Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümünde, faziletli lisans eğitimini Erkli Katışıksız Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Küreselleşme Bölümünde tamamlamıştır. Doktora eğitimine Dümen ve Kuruluş sahaında İstanbul Ziyalı Üniversitesinde devam etmektedir.

KALKO, yetişek kesimünde marka üretimu, yönetimi, önemli marka planlaması ve Türkiye’de ilk sefer önemli üniversite kurumlarının Master Franchise bünyelanma projesini gerçekleştirmiş ve muvaffakiyetyla sürdürmektedir. 2006 yılından hasetmüze derece yetişek kesimünde ocak olarak birokkalı markada yatırımları ve ortaklıkları bulunmaktadır. En balaban ideali, bir Türk yetişek markasının bayrağını Türk Cumhuriyetleri’nden serlayarak cihan geneline yaymaktır.

Eğitim, spor, zanaat, bilimsel alanlarda ulusal ve uluslararası faal çkızılışmalar yürüten KALKO, birokkalı ayak topu, basketbol bendeübünde riyaset ve yöneticilik yapmıştır. Bir yıl riyaset yaptığı dönemde tam 32 yıl sonrasında Silivrispor 2. Lige çıkmış, yönetiminde yan aldığı Yetişkinçekmece Basketbolspor ise Beko Basket Ligi’ne yükselmiştir. KALKO; bunların cepheı esna Türkiye’nin en balaban özel mektep ve ağırşak derneği olan TÖDER’de 6 senedir yönetim kurulunda yan almaktadır.

KALKO, yetişek sahaında yaptığı muvaffakiyetlı antreimlerden dolayı birokkalı düğün, vakıf, dergi ve STK aracılığıyla “Senenin Eğitim Girişimcisi” ödülüne layık görülmüştür.

KALKO, 2018 yılından itibaren kurduğu içtimai yardımlaşma vakfında yetişek sahaında projeler yürütmektedir. Her yıl birokkalı öğrenciye burs imkânı sağlayıcı KALKO, memleketi olan KarsKağızman Karabağ Köyü’nde merhume babası Resul Kalko’nun adını nâkil bir anaokulu ve ilkokul ile birlikte öğretmenleriçin lojman yaptırıp Ulusal Eğitim Bakanlığı’na hibe etmiştir.

Ümit KALKO, Avukat Senem Yorulmaz Kalko ile evli ve Elif Sare ve Yusuf Ali isimlerinde iki çocuğu vardır.

Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir